Kontakt



Ordförande

Jenny Olsson, Gysinge
jenny.olsson@naturskyddsforeningen.se
070-292 16 36

Delar av länsförbundets styrelse. Daniel, Hans, Bernt, Inga-Greta, Jan, Inga-Lill.

 

 Orgnr: 886501-0766

Länsförbundets styrelse

UPPDRAG NAMN TELEFON E-POST INTRESSE-OMRÅDEN
Sekreterare Jenny Olsson 070-292 16 36 jenny.olsson(a)naturskyddsforeningen.se Skog
Vatten
Vice Ordförande Inga-Greta Andersson 070-354 94 89 andersson.ingagreta(a)gmail.com Skog
Kassör Inga-Lill Carlsson 070-341 31 29 inga-lill.carlsson(a)aycee.se Vatten, klimat, jordbruk, ängar
Sekreterare Jan Östlund 073-813 69 81 jan@hosmig.se
Ledamot Stig Hammarsten 070-588 52 43 hammarstenstig(a)gmail.com

 

Skog
Ledamot Bernt Larsson 070-693 49 66 bernt_valdemar@hotmail.com
Suppleant Christina Olebro christina.olebro@sandvik.com  

 

 

Suppleant Daniel Ekblom 070-561 71 81 daniel(a)fawltytowers.nu Rovdjur, djur
Suppleant Hans Levander 070-662 01 81

0653-151 07

levanderhans(a)telia.com Energi
Vindkraft
Valberedning Lars Igeland 073-820 30 34 lars.igeland(a)folkbildning.net
Valberedning Denise Fahlander 070-646 10 42 Denise Fahlander, nizanfahlander(a)gmail.com
Valberedning Barbro Risberg 076-138 29 00 barbro.risberg(a)gmail.com
Revisor Per-Johan Emtell 070-643 61 19 Per-johan.emtell(a)telia.com
Revisor Mats Höög 070-362 99 25
026-21 51 81
Mats.hoog(a)sandviken.se
Revisor suppleant Eva Eriksson 026-25 25 96
073-930 14 44
e.e.eriksson(a)comhem.se

Kontaktuppgifter andra natur- och miljöorganisationer Gävleborg

Kontaktuppgifter riks, media, Studiefrämjandet m.m. Gävleborg

Naturskyddsföreningens regionala kansli Gävle-Dala:

tingshuset

Kansliet ligger i Tingshuset i Mora.
Välkommen in om du har vägarna förbi, men ring först.

Strandgatan 10
792 30 Mora
kansli.gavledala@naturskyddsforeningen.se

Lillian Lundin Stöt
verksamhetsutvecklare 75%
lillian.lundin@naturskyddsforeningen.se
070-273 91 55